RCSW Fighter na VIII Pucharze Europy w Taekwon-do ITF
01-09-2017
W dniach 9-11 czerwca 2017 reprezentacja klubu RCSW Fighter wzięła udział w VIII Pucharze Europy Taekwon-do ITF, który w tym roku był zorganizowany w Lublinie.
Na tą ważną imprezę sportowa pojechali: Łukasz Kubiak V Dan, Paulina Węgrzyn 1 cup, Dawid Kula 2 cup, Mateusz Antończyk 1 Dan, Aleksandra Pakuła 4 cup, Grzegorz Wawoczny 3 cup i Nikola Wita 1 Dan, która tym razem wystąpiła gościnnie w barwach Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do powodem była możliwość startu w konkurencjach drużynowych, w których spisała się wzorowo wygrywając obydwie zdobywając dwa złote medale!!! W konkurencjach układów drużynowych i walk drużynowych gdzie wygrywając swój pojedynek przypieczętowała zwycięstwo swojej drużyny.

Był to już ostatni start w tym sezonie przed przerwą wakacyjną. Wojownicy RCSW Fighter zakończyli ten sezon z kolejnym wielkimi sukcesem medalowym i tak jak już było wspomniane ten sezon należy uznać za bardzo udany i nie zawaham się powiedzieć, że to najlepszy sezon naszego klubu przede wszystkim, jeśli chodzi o dyscyplinę Taekwon-do ITF, gdzie na Mistrzostwach Polski zdobyliśmy największą liczbę medali. W tym sezonie sukces gonił sukces!!!

VIII Puchar Europy rozpoczął się w piątek, gdzie miała miejsce rejestracja oraz sprawdzenie wagi zawodników, rozgrywki rozpoczęły się w sobotę od konkurencji układów formalnych kończąc na konkurencji walk indywidualnych. W ostatnim dniu zawodów uczestnicy Pucharu zmagali się na matach w konkurencji walk indywidualnych oraz walk i układów drużynowych. Wielkim zwieńczeniem pierwszego dnia zawodów była widowiskowa gala, na której zaprezentowali się najlepsi zawodnicy z wybranych kategorii.

RCSW Fighter wywalczyło 5 medali: 1 srebro i 4 brązy.
Medale w VIII Pucharze Europy zdobyli:

Łukasz Kubiak
– III miejsce w kategorii indywidualnych układów stopni IV-VI Dan
- III miejsce w kategorii indywidualnych walk -57 kg

Paulina Węgrzyn
- II miejsce w kategorii indywidualnych układów stopni uczniowskich
- III miejsce w kategorii indywidualnych walk – 55kg

Mateusz Antończyk
- III miejsce w kategorii indywidualnych walk -68 kg

Należy wspomnieć również o Nikoli Wita, która zdobyła dwa złote medale (szkoda, że nie dla nas ;() w kategorii drużynowych układów kobiet oraz drużynowych walk kobiet.

Wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali się naprawdę dobrze. Nie wszystkim naszym fighterom udało się stanąć na podium, lecz każdy z nich pokazał się w dobrym stylu. Dawid Kula oraz Grzegorz Wawoczny niestety odpadli tuż przed strefą medalową.
Równorzędnie z VIII Pucharem Europy odbywał się Międzynarodowy Puchar dzieci i Kadetów. Obie imprezy skupiły 749 zawodników z 81 klubów z 23 krajów Europy.

Podsumowując RCSW Fighter w klasyfikacji punktowej klubów uplasowało się na 21 miejscu zaś w klasyfikacji medalowej klubów zajęliśmy 35 miejsce w rankingu.

Serdeczne podziękowania należą się trenerom za przygotowanie zawodników oraz firmom Rekpol i K-2, które wsparły nas finansowo.
Wielkie Taekwon!