Wymiana doświadczeń Rybnik-Dorsten 2017 r.
01-09-2017
W dniach 15-18 czerwca po raz kolejny mogliśmy gościć Taekwondo Club Taebaek Rhade z niemieckiego Dorsten w ramach wymiany międzyklubowej.
I tak jak było to w latach poprzednich punktem kluczowym były warsztaty sztuk walki. Trener Hartwig Malzkorn VI Dan Taekwon-do WTF, który w młodych lata przebywał niespełna rok w Korei zademonstrował kilka technik z koreańskiej sztuki walki Hapkido, zaś trener RCSW Fighter Łukasz Kubiak zaprezentowała sztukę walki Taekwon-do ITF i Muaythai.

Zawodnikom z Dorsten przypadła do gustu sztuka walki Muaythai, która była dla nich czymś zupełnie nowym. Techniki Muaythai demonstrował Łukasz Kubiak- główny trener RCSW Fighter, który jest Mistrzem Polski w tej dyscyplinie, członkiem Reprezentacji Polski reprezentującym kraj na najważniejszych imprezach sportowych takich jak: Mistrzostwa Świata w Bangkoku oraz kilkukrotnie Mistrzostwach Europy we Włoszech, Łotwie i Chorwacji.

Kilkudniowa wymiana międzyklubowa bogata była w różne zajęcia: warsztaty sztuk walki, mecz piłki nożnej, przygotowania oraz pokaz na rybnickim rynku w ramach cyklicznie odbywających się Dni Rybnika.
Była to kolejna wymiana doświadczeń oraz możliwość nauki czegoś nowego. Niestety, jeśli chodzi o kwestię organizacji całej imprezy, której patronatem było stowarzyszenie Rybnik-Europa to było wiele błędów i niedopatrzeń. Jednak, jeśli chodzi o przyjęcie niemieckiego klubu Taekwondo z naszej strony myślę, że wyglądało to całkiem przyzwoicie i za każdym razem udawało się wyjść z opresji i uratować sytuację.

Bardzo serdecznie dziękujemy trenerowi Hartwigowi Malzkorn za przybycie i wspólne warsztaty. Mamy nadzieję, że współpraca polsko-niemiecka będzie trwała dalej.
Kolejny raz dziękujemy za poświęcony czas rodzicom i adeptom. Taekwon!